Вівторок, 22.05.2018, 16:41
Вітаю Вас Гість | RSSЛозичанська ЗОШ
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відправити SMS

Каталог статей

Головна » Статті » Linux для вчителя

Перші враження від Edubuntu 10.10 "Maverick Meerkat"
 
Перші враження від Edubuntu 10.10 "Maverick Meerkat"
 
    Система Edubuntu 10.10 "Maverick Meerkat" зібрана на ядрі Linux 2.6.35-22-gneric, причому уже сьогодні (18.жовтня ) можна загрузити з російського сайту оновлення linux image-2.6.35-33-gneric. Якщо судити по версії ядра з попереднім Linux 2.6.32-19 то суттєвих змін не повинно бути.
   Система працює з робочим оточенням GNOME. Але на теперішній час багато навчальних програм написані з підтримкою робочого оточення КDE, тому в системі дуже багато стоїть пакунків для підтримки оточення КDE. Це для користувача має деяку користь в тому, що не потрібно скачувати з Інтернету багато пакунків при встановлені інших програм цього оточення.
    При встановлені системи робочий стіл уже зразу має ту мовну підтримку, яку було вибрано. Після встановлення системи багато програм не локалізовано (офісні програми, програми з оточенням КDE). Для підтримки російської і англійської мов мені потрібно було скачати біля 40,4 МБ локалізації. Підтримка української мови потребує ще біля 33,2 МБ. Дані локалізації бажано скачати для перевірки правопису офісних програм і для програм навчання. Школи також вивчають англійську і французьку мови тому бажано скачати пакети для правопису цих мов вони потрібні для програм навчання.
    Розглянемо програмне забезпечення системи.
    В системі завантажено багато графічних програм ( впорядник фотографій, графічний редактор GIMP, просте сканування, редактор векторної графіки inksCape, редактор діаграм ДІа, Kolour Paint, OpenOffice Drawing, QCad, Scribus, Xaos-Flactal Zoomer).

 Програми впорядник фотографій, графічний редактор GIMP, просте сканування, OpenOffice Drawing, Kolour Paint зустрічаються в багатьох системах Linux, тому описувати я їх не буду. Згадаю тільки про ті програми які рідше зустрічаються.
    Редактор векторної графіки inksCape не гірший від редактора Corel.Draw у віндовсі. Дана програма має гарну довідку, а також підручник для навчання (причому основи роботи з програмою викладені з прикладами на російські мові). З програмою легко працювати маючи знання роботи з графічними програмами.
    Програма Qcad є програмою для побудови креслень. Програма дає можливість будувати креслення деталей. Програму можуть використовувати вчителі креслення і трудового навчання, студенти яким потрібно виконувати креслення.
    Програма Dia редактор для малювання структурних діаграм. Програма містить велику кількість бібліотек для вставлення різних об'єктів. Меню програми на українські мові. Робота з програмою така сама як і робота з будь-якими графічними програмами. Програма буде корисна як для вчителя будь-якого профілю так і для учнів.
    Програми Інтернету залишились такі які були ще в Ubuntu 8.04.
    Для зв'язку з Інтернетом залишилась також як і в попередні версії NetworkManager пакунок який уже є наступної версії (NetworkManager 0.8.1). Дана програма дала змогу без додаткових зусиль налаштувати мобільний 3G модем як і в попередні версії, без включення додаткового утиліта мережі. Аплет даної програми дає змогу також виводити рівень радіосигналу модема . Поряд з перевагами цієї версії, вона показала в мене багато і грюків з мобільним 3G модемом.
    Саме після вмикання модему в USB порт, програма дуже довго шукає мобільне підключення (в попередні версії ubuntu ця процедура займала менше 2 с). Після вимкнення, і другого підключення до Інтернету ця процедура взагалі може закінчитись невдачею. Розв'язати цю проблеми я постараюсь в найкоротший час це заміною NetworkManager 0.8.1 на старішу версію, або зміною налаштувань програми. Можливо також, що ці недоліки закладені і в модулі ядра, що мало вірогідно. Оновлення ядра і модулів уже є в Інтернеті. Кому потрібно буде відповідь про розв'язок цієї проблеми, заходьте на сайт. Через деякий час буде дана відповідь.
    Даний недолік не є проблемою для комп'ютерного класу в якому стоїть сервер.
    Навчальні програми складаються з великої кількості програм з математики, менше програм з інших предметів.
 Про програми серії KdeEdu і Gcompris включені в Edubuntu, ви можете прочитати скачавши з сайту книгу «Обзор некоторых образовательных программ в ОС Linux на примере KdeEdu и Gcompris (Обзор образовательных пакетов)» за даною силкою.
    Мене також зацікавила програма Marble.
    Програма Marble є корисна для вивчення географії, а також для людей яким цікавий світ в якому ми живемо. Програма дає можливість побачити нашу планету і супутник Землі Місяць. Спостерігати можна у вигляді плоскої карти, проекції Меркатора або глобуса. Зображення можна наближати або віддаляти, тим самим змінювати місцевість бачення на екрані.
    Зображення Землі можна побачити у таких виглядах:
1. Атлас.
2. Земля вночі.
3. OpenStreetMap.
4. Вигляд з супутника.
5. Опади грудня.
6. Опади липня.
7. Давня карта 1689 р.
8. Звичайна карта.
9. Температура грудня.
10. Температура липня.
    На карті можна побачити густоту населення, місцевість (гори, вулкани), цікаві місця. Кордони, водні об'єкти ( озера, річки, висоти), лід і льодяники, рельєф, координатну ґратку. Перелічені зображення можна вмикати і вимикати.
    При підключені комп'ютера до Інтернету є можливість побачити погоду у різних місцях нашої планети на даний момент часу, прогноз погоди на декілька днів в будь-які місцевості. Можна побачити картинки визначних місць, прочитати інформацію про визначні місця з сайту вікіпедія. Вибрати оптимальний маршрут подорожі з одного міста в інше (показ можливих автошляхів, залізних доріг і морських маршрутів). При встановлені пристрою GPС можна визначити своє місце знаходження.
    Програма має лише один недолік, сама карта на англійські мові.
    Навчальні програми також доповнені великою кількістю навчальних ігор.
    В меню ігри вміщені по розвитку логічного мислення, пам’яті, навиків роботи з клавіатурою і мишею.
    Стандартні програми залишились ті самі, що і 8, 9 і 10.04 версіях.
    Програми адміністрування залишились ті самі, що і в попередніх версії. Є також програма батьківський контроль, що дає можливість пропонувати систему батькам дітей.
    В кращу сторону змінився «Центр програм Ubuntu». Тепер тут для встановлення програми, нажавши на подробиці одержуємо дані про пакунки які будуть загружатися і їх розміри як у Mandrivи. Дизайн програми залишився такий самий гарний як у попередній версії.
    Система і набір програм системи є нормальний, але бажано скачати з Інтернету набір кодеків, кращого програвача, кращу програму для запису дисків (К3В), програму для розпізнавання тексту, програму для запису скачаних пакунків.
    Дистрибутив має такі недоліки:
           - дуже великий (2,4 ГБ);
          - довго загружається (близько 45 хвилин);
          - для локалізація системи потрібно скачати багато пакетів (біля 80 МБ для трьох мов).
    Виходячи з недоліку даного дистрибутива наступну статтю я присвячу по подоланню цих недоліків. А саме по переносу закачаного на інші комп’ютери класу і створення свого дистрибутиву з даного, з вилученням лишнього і добавкою потрібного.
 
       18.10.2010                                                                                                            Окорський А.С.
 
Категорія: Linux для вчителя | Додав: Anatol_2 (19.10.2010)
Переглядів: 615 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ПогодаПошук
Наші координати

30431 Хмельницька обл.
Шепетівський р-н
с. Лозичне
вул. Вишнева, 2
Тел. 3-11-85
E-mail: lozychne@ukr.net


Лозичанська ЗОШ © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz