Вівторок, 22.05.2018, 16:40
Вітаю Вас Гість | RSSЛозичанська ЗОШ
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відправити SMS

Каталог статей

Головна » Статті » Біологія

Пізнавальна гра «На варті природи»

Пізнавальна гра «На варті природи»

ХІД ГРИ

   Перед початком конкурсів обирається журі та заздалегідь проводиться жеребкування команд. Кожен член журі отримує картку, в яку заносить бали за конкурси (див. додаток). Кожна команда представляє одну акцію: «Першоцвіт», «Збережи ялинку», «Посади своє дерево».

     Ведучий. З давніх-давен людина прагнула підкорити природу, підпорядкувати її своїй волі. Ще недавно люди беззастережно пишались своїми перемогами над природою і вважали, що ресурси землі невичерпні, а тисячі зв'язків, якими людина поєднана з природою, несуттєві.

       Але перед поколінням наших сучасників усе більше постає нова проблема — переглянути та переоцінити своє ставлення до навколишнього середовища. Виявилося, що наша планета не така вже й велика і не така багата, щоб можна було беззастережно не рахуватися й не зберігати її запаси.

    Дожне нове покоління приносить людству все нові й нові докази загострення суперечностей у взаємовідносинах суспільства і людини. Причин цього не бажаного для нас процесу безліч, серед яких можна виділити: прискорення науково-технічного прогресу, недосконалі технології виробництва у багатьох країнах світу, а також історично сформовані тенденції споживацького ставлення до природи. Сьогодні проблема взаємодії людства і природного середовища дуже актуальна. Тому найбільш важливою на цьому етапі є докорінна перебудова ставлення людини до природи.

      Під час проведення цієї пізнавально-рольової гри ви покажете своє ставлення до екологічних проблем сьогодення, шляхи їх розв'язання, ваші знання з багатьох дисциплін природничого циклу. Конкурс «Міні-фільм»

     Перший конкурс — це ваше домашнє завдання. Вам потрібно було створити міні-фільм, присвячений одній з екологічних акцій (кожна команда отримала завдання заздалегідь).

     Критерії оцінювання цього конкурсу:

1. Тривалість—10 хвилин.

2. Змістовність.

3. Художнє оформлення (малюнки, листівки, вірші, пісні).

4. Акторська майстерність.

5. Костюми. Відбувається виступ команд. Конкурс «Побудуй слово»

     Ведучий. А тепер давайте проведемо гру, яка називається «Побудуй слово». Кожна команда отримує аркуш паперу та ручку. За 5 хвилин учасники повинні написати якнайбільше слів, використовуючи літери одного великого слова. Яка команда набере більше слів, та і переможе. Проведення конкурсу. Конкурс «Хто чим живиться»

Ведучий. Наступна дидактична гра називається «Хто чим живиться». Капітан команди шляхом жеребкування обирає свою харчову спеціалізацію (вибирає дві картки із запропонованих шести: білка, сова, заєць, ведмідь бурий, павук, ластівка). Команди отримують різнокольорові картки живлення (рожевий колір — жолуді,

горіхи; оранжевий — мухи; блакитний — гризуни; жовтий — комахи; зелений — трава; червоний — дрібні ссавці).

Гравці стають у коло (члени команди стають поруч), кожен із них отримує кілька різнокольорових карток живлення. За сигналом ведучого гравці обмінюються картками, пам'ятаючи про «харчову спеціалізацію». Завдання кожної команди — набрати якнайбільше карток із зображенням «свого живлення». На це відводиться 5 хвилин.

Потім кожна команда підраховує, скільки карток вона має. Для того щоб «вижити», кожен гравець повинен мати не менш ніж дві картки свого «живлення». Якщо хтось із гравців отримав лише одну картку або не отримав жодної, він виходить з гри, а свої картки віддає ведучому.

     Гра триває. Гравці, які «вижили», стають у коло. Ведучий відбирає по три картки кожного виду живлення, аргументуючи це тим, що погіршилися умов існування тварин, бо люди розпочали будівництво дороги в лісі. Картки знову роздаються гравцям, і гра продовжується. Через 5 хвилин потрібно підрахувати кількість карток і з'ясувати, кому вдалося «вижити».

    Під час обговорення результатів гри з'ясовуються причини зникнення різних видів тварин.

     Перемагає та команда, якій вдалося набрати якнайбільше карток живлення. Проведення гри.

Конкурс «Поверни мене додому»

   Ведучий. Наступний конкурс називається «Поверни мене додому».

  Мета: закріплення знань про умови життя тварин.

   Обладнання: картки з назвами тварин у гравців. У ведучого — картки з назвами місць проживання тварин (ліс, водойма, степ).

     Завдання. На дошці прикріплені картки з назвами: ліс, річка, лука, пустеля, поле. Під ними — довільний набір карток з назвами тварин. Учням необхідно правильно вибрати місце проживання для конкретної тварини.

     Кожна команда обирає одного ерудита. Ведучий роздає гравцям картки з назвами тварин. За сигналом ведучого кожен з ерудитів підходить до назви природного середовища і прибирає «зайвих» тварин, тобто тих, які не живуть в умовах певного природного середовища. Якщо все зроблено правильно, команді нараховується 1 бал. Потім по черзі підходять інші гравці, але назва природного середовища у них змінюється. Картки, які гравці вже використали, вилучаються ведучим. Виграє та команда, яка не припустилася помилок і зробила все правильно.

Чемериця

Степ

Адоніс весняний

Степ

Журавлина

Водойма

Суховершки

Ліс

Гадючник шестипелюстковий

Водойма

Півники угорські

Степ

Розхідник плющоподібний

Ліс

Типчак

Степ

Подорожник

Ліс

Очерет

Водойма

Рослина

Місце зростання

Калюжниця

Водойма

Купена лікарська

Ліс

В'язіль різнобарвний

Степ

Елодея

Водойма

Зіновать російська

Степ

Вольфія

Водойма

Алое

Пустеля

Сусак зонтичний

Водойма

Тонконіг

Лука

Водокрас

Водойма

Папороть

Ліс

Сфагнум

Водойма

Наяда гваделупська

Водойма

Латаття біле

Водойма

Перекотиполе

Пустеля

Ряст

Ліс

Осока

Водойма

Медунка

Ліс

Первоцвіт весняний

Степ

Верба козяча

Ліс

Шавлія

Степ

Дуб

Ліс

Рогіз

Водойма

Опунція

Пустеля

В'яз

Ліс

Сальвінія плаваюча

Водойма

Дзвіночки лісові

Ліс

Конюшина

Степ

Вільха

Водойма

Шипшина блискуча

Ліс

Вільха чорна

Водойма

Костриця

Степ

Пижмо

Степ

Сосна

Ліс


Категорія: Біологія | Додав: Anatol_2 (27.10.2010)
Переглядів: 1242 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ПогодаПошук
Наші координати

30431 Хмельницька обл.
Шепетівський р-н
с. Лозичне
вул. Вишнева, 2
Тел. 3-11-85
E-mail: lozychne@ukr.net


Лозичанська ЗОШ © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz